Helvét hitvallás. Iskolai 's magány használatúl, Az eredeti szöveg- és az 1791-ki debreczenyi fordítás nyomán. Pápa, 1853, A' Ref. Főtanoda' betűvei, XIX+142 p. Második, bővített kiadás. Kiadói papírkötésben, a hátsó borítón részben pótolt,a kötése szétvált a 28/29. oldalon.
javított, felvágatlan lapokkal.
Szántó Piroska: Bibliai képek gyermekeknek. Supka Magdolna (1914-2005) művészettörténész részére ("Manana") a szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1987, Szent István Társulat. Számos egészoldalas illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Dr. Paulovits Sándor (szerk.): Szentévi magyar zarándoklatok. Visszaemlékezések a jubileumi év eseményeire. Gazdagon illusztrált. Bp., Római Zarándokok Emlékalbumbizottságsa, 1926. Foltos, gyűrött félvászon kötésben.
Szombathy János: Protestáns egyháztörténelmi emlékek. Monumenta Protestantium Hungariae Ecclesiastica. Pars prima (Unicus). Historia scholae seu collegii ref. Sárospatakiensis. Az előszót írta: Erdélyi János. Sárospatak, 1860, Tiszáninneni Helv. Hitv. Egyházkerület. 1 t. (lith. Címkép), [4] XIII, 260 [4] p. Latin nyelven, az előszó magyar nyelven. Papírkötésben, borító nélkül, sérült gerinccel, foltos és felvágatlan lapokkal.
Szalezi Sz. Ferencz genevai püspök Philotheája, vagy is polgári istenes életre vezető kalauz. Magyarázta Pongrácz józsef eősi plébános. Veszprém, 1850, Ramasetter Károly. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzőkkel, sérült gerinccel és borítóval, kissé foltos lapokkal, néhány lapon szöveget nem érintő apró hiánnyal.
Channing Ellery Vilmos válogatott művei. I. köt.: Társadalmi tárgyuak. Ford. és kiadták: az unitárius tanárok. Kolozsvár, 1870, Róm. Kath. Lyc.-ny., XVI+184 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, intézményi bélyegzővel, kopott borítóval, egy kijáró lappal.
William Ellery Channing (1780-1842) az első unitárius prédikátor az egyesült államokban a XIX. sz. elején. Ritka, kolozsvári kiadás.
H. J. Thomas: Rövid egyházi beszédek. I-II. köt. Vagyis Az Apostoli Hitvallás, urimádság, angyali üdvözlet, Isten és egyház parancsai, szentségek és főbünök egyszerü és nyájas fejtegetése. Francia eredetiből ... magyarítá: Talabér György. Pest, 1860, Müller Gyula, 8+268; 2+254+2 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.