Schultz Alwin: Bevezetés a művészetbe. Átdolgozta: Lázár Béla.Bp., 1922, Pantheon, 194+2 p. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, festett felső lapélekkel, apró kopásnyomokkal, de alapvetően jó állapotban.
Bárányné Dr. Oberschall Magda: Magyarországi miseruhák. Officina Képeskönyvek 3. Bp., 1937, Officina, 24 p + 31 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Felvinczi Takács Zoltán: A kelet művészete.
Bp. (1943.) Dante. 234 p. 1 sztl.lev. 50 egyszínű és 4 színes képtáblával. Kiadói félvászon-kötésben, sérült és hiányzó gerinccel, címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, néhány oldalon ceruzás jelölésekkel.
Velledits Lajos: A restaurálás. Műhelytitkok. Bp., 1981, Corvina. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
Endre Nemes festőművész Svédország. Kiállítási katalógus. Szerk.: László Erika. Bp., 1973., Kulturális Kapcsolatok Intézete-Szépművészeti Múzeum-Kiállítási Intézmények. Kiadói papírkötés. + Meghívó.
A festőművész, Nemes Endre (1909-1985) által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
László Gyula: Vaszary János emlékezete. Somogyi Almanach 9. Kaposvár, 1967., Somogyi m. Nyomdaipari Vállalat. Fekete-fehér reprodukciókkal. Kiadói papírkötésben. Megjelent 700 példányban.
A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, muzeológus, grafikus által Major Máté (1904-1986) Kossuth-díjas építész részére dedikált példány.
Gilyén Nándor, Mendele Ferenc, Tóth János: A Felső-Tiszavidék népi építészete. Bp., 1981, Műszaki Könyvkiadó. Második kiadás. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban. Megjelent 5200 példányban.
Dr. Tóth K. János: Római virágszedés. Bécs, 1988, Művészettörténeti Társaság. 460 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
Szávai János (szerk.): Kassák, esszék, tanulmányok a költőröl, íróról, művészről. Bp., 1990, Tankönyvkiadó. Példányszám: 2000. Kiadói papírkötés. Volt könyvtári példány. Első néhány lap jobb felső sarkában kissé foltos.