Móra Ferencné szakácskönyve. 8 színes és 2 fekete képmelléklettel és 10 oldal függelékkel. Reprint kiadás. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott és foltos borítóval. + Az Uj Idők Receptkönyve. Reprint kiadás. Bp., 1989, Magyar Konyha Szerkesztősége (Athenaeum-ny.). Kiadói papírkötés, kissé kopott és szakadt borítóval.
Tárgyik Sándor - Nagy László: Hidegkonyhai szakácsművészet. Bp., 1983, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, a borítón kopásnyomokkal. + Lukács István-Novák Ferenc-Nagy László: Mesterszakácsok receptkönyve. Szerk.: Nagy László. Bp., 1985, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kopásnyomokkal.
Hans J. Fahrenkampf: Die neue gute Küche. Erlagen, ,Karl Müller. Német nyelven. Színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, ex libris-szel.
Dr. Kollmanné Lemhényi Dávid Andrea: Háztartási ismeretek és gyakorlatok tankönyve. hn..,én., nyn., 2+VII+VIII+518 p. Átkötött félvászon-kötés, hiányzó lapokkal, az első két lap sérült, hiányos, szakadt lapokkal, és néhány sérült lappal is, rossz állapotban.
A hagyományos magyar konyha remekei. Válogatás az 1900-as évek szakácskönyveiből. Szerk.: Egeresi László- Egeresi Krisztina. Bp, 2003, kn. Papírkötésben, szép állapotban.
Tutsek Anna: Katóka szakácskönyve, Reprint kiadás. Bp., 1987, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó.Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.