10 000 Ft
Deák Farkas: Forgách Zsuzsánna. 1582-1632+Fraknói Vilmos: Pázmány Péter. 1570-1637 +Szabó Károly: Kun László. 1272-1290. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1885-1886, Franklin, 4+108 p.+4 t.+1 mell.; 4+344+14 t.+10 mell.; 4+192 p.+4 t.+2 mell. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval és gerinccel, ceruzás aláhúzásokkal, néhány szakadt lappal és táblával, egy táblahiánnyal, intézményi bélyegzőkkel.