Vegyes Budapesttel kapcsolatos tétel, 15 db,
Műemlékeink sorozat 10 kötete (A Lánchíd, A Magyar Nemzeti Múzeum, A Nagykörút, A pesti Egyetemi templom, A persti Szerb templom, A Magyar Nemzeti Galéria Palotája, Római fürdők Budán, A budavári Hess András tér, A Halászbástya, Margitsziget.); A Budapesti séták 2 kötete (A budai vár, a Margitsziget.); A középkori Buda királyi várpalotája és gótikus szobrai, A budai vár a XV-XIX. században, A régi Pest-Buda - Hasznos mulatságok. Különféle kiadásokban. Kiadói papírkötésekben, változó állapotban, kopott borítókkal.
Dr. Soproni Elek: A kultúrsarok gondjai. Sopron vármegye szociális és gazdasági viszonyainak feltárása. Bp., 1940, Magyar Társaság. Kiadói, sérült papírkötésben
Walter Jerrold: London. Painted by E. W. Haslehust, RBA. London-Glasgow,é.n.,Blackie&Son. Egészoldalas színes képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a borító hátán kis sérüléssel.
Jürgen Lotz, Dr. Mathias Schmidt et al.: A világ természeti csodái és kultúrkincsei - Az UNESCO Világöröksége, Délkelet-Európa. Fordította: Martinkovics Katalin. Gazdagon illusztrált. Készült Spanyolországban. Alexandra, 1997.
Rózsa György: Budapest legszebb látképei. Bp.,1997, HG &Társa. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Magyarország képekben. Honismertető album I-II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Benne a kísérő tanulmány füzet: Lukácsy Sándor: A Honismertető albumról és szerkesztőjéről, Nagy Miklósról. Reprint kiadás. Bp., 1989, Minerva-Helikon, 392+384 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült műanyag védőfóliában.
Szidnainé Dr. Csete Ágnes: A 125 éves Budapesti Állat- és Növénykert története. 1866-1991. Bp., 1991, Budapesti Állat- és Növénykert, (Athenaeum-ny.) Fotókkal gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.