Csaplovics János: Ethnographiai értekezés Magyarországról. Bp., 1990, a Magyar Tudományos Akadémia Néprajzkutató Csoportjának reprint kiadványa. Papírkötésben. Megjelent 600 példányban.
Baranyai Magyar néphagyományok II. kötet. Szerk.: Dr. Berze Nagy János. Pécs, 1940, Baranya Vármegye közössége. Kopottas, foltos papírkötés. Borító bal alsó sarka sérült, hiányos.
Árva Ferenc, Rózsa György Gyula: Az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc dokumentumai a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltárban. Acta Archivistica 4.Miskolc, 1998, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Dobrossy István, G. Jakó Mariann: A gazdasági élet dokumentumai a Miskolci Kereskedelmi és Iparkamara irataiban. Acta Archivistica 7.Miskolc, 2000, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, újszerű állapotban.
Oláh Tamás: Kossuth Lajos és Zemplén vármegye. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 2002, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár - Bíbor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.