Keöpe Viktor (1883-1970): A szigetek gyöngye. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 189 p.+ 20 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, az egyik kihajtható) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, tulajdonosi névbélyegzővel.
Merlin Moore Taylor (1886-1939): A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+188+2 p. +19 t. Az oldalszámozáson belül egy egészoldalas térképpel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, tulajdonosi névbélyegzővel.
[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 t. (Fekete-fehér fotók.) Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, tulajdonosi névbélyegzővel.
Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+4+278+1 p.+ 1 (kihajtható térkép) t. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval.
Genthon István- Lux Géza - Szentiványi Gyula: Szabolcs megye művészeti emlékei. Különlenyomat a Vármegyei szociográfiák kiadásában megjelent Szabolcs vármegye című műből. Bp, (1939), Merkantil-nyomda. Papírkötésben, jó állapotban.
Zempléni históriák. A honfoglalástól 1848-ig. (Szemelvények a Történelembarátok Körei részére). Történelmi Füzetek. Összeáll.: Hőgye István. Bp- Miskolc, 1986, a TIT Történelmi Választmányának és Borsod-Abaúj-Zemplén Megye Levéltárának közös kiadása. Papírkötésben, foltos borítóval és sérült gerinccel. Megjelent 1200 példányban.
Tanulmányok Csatkai Endre emlékére. A Soproni Múzeum kiadványai 2. Szerk.: Környei Attila, G. Szende Katalin. Sopron, 1996, Soproni Múzeum Alapítvány. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötésben. Megjelent 1000 példányban.