Újpest története. Szerk.: Gerelyes Ede. Bp., 1977. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval, első néhány lapon szakadással. + Kovács Ferenc IV. kerületi, újpesti tanácselnök autográf aláírása 1978-ból, a könyvhöz mellékelt levélen
Pröhle Vilmos: Napkeletről. Bp., 1922, Stádium. Második és bővített kiadás. Kiadói kissé szakadt papírkötés, kissé sérült gerinccel, a borítón bélyegzéssel, firkált címlappal.
Alte Gassen - Stille Winkel. 57 ganzseitige Abbildungen mit einem Vorwort von Ilse Riem. Leipzig, 1923, Wilhelm Goldmann. 68 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
Csorba Zoltán: Miskolc és Borsod az Irodalomban. Miskolc, 1942, Szerzői,(Fekete Pál és Társai-ny.), 160 p.+ 6 t. Kiadói papírkötés, kissé kopott, foltos borítóval, a borító egyik sarkán kis sérüléssel, javított gerinccel.
É. Kovács László: Favágók, cserhántók, szénégetők és fuvarosok a magyarországi Gömörben. Gömör Néprajza XXII. Debrecen, 1990, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés.
Barfus: Az elefántok földjén. Egy magyar fiú élményei Afrikában. Bp., 1905, Magyar Könyvkiadó Társaság. Kiadói kartonált kötés, sérült gerinccel, kopottas állapotban.