[Wágenfeld, L.: Általános Baromorvoslási Könyv vagyis alapos, és népszerű oktatás, melly a' tenyésztőt a' házi állatok' betegségeinek könnyű megismerésére, 's a' legegyszerűbb, és legolcsóbb módoni orvoslására tanítja, Dr. - - porosz kir. kerületi baromorvos után fordítá a' hatodik kiadás szerint Mihálka Antal a Kir. József Ipartanodában a' természetrajz, áruisme, és kereskedelmi földleírás tanára, 's a' kir. magyar természettudományi társulat' rendes tagja. Pest, 1848, Emich Gusztáv,] XVI+2+245+1 p.+VIII (Rézmetszetű táblák) t.Második javított és bővített magyar kiadás. Borító nélküli példány, hiányzó címlappal, és egy hiányzó táblával, foltos lapokkal, két tábla kijár, néhány lapon és táblán kis gyűrődésnyomokkal/hajtásnyomokkal, egy-két táblán kis szakadással. Ritka!
Herman Ottó: A magyar halászat könyve. I. köt. Bp, 1887., K. M. Természettudományi Társulat, XV + 552 p.+12 t. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, néhány kissé foltos lappal, négy-öt javított lappal.
Edelmann Richard: Húshygiéne. Ford. és a hazai viszonyokhoz alkalmazta: Frank József és Graf Miksa. Állatorvosi Kézi Könyvtár. Bp., 1916, Magyar Országos Állatorvos-Egyesület. Szövegközti illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötésben, egy-két lapszéli jegyzettel.
Magyar bábakönyv okleveles bábáknak. Bp.,1911, M. Kir. Állami Nyomda. 317 p. Második hivatalos kiadás. Számos szövegközti és egészoldalas illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón apró sérüléssel, minimális kopással, egyébként jó állapotban.
Lutter Nándor: Betűszámtan. A középtanodák felsőbb osztályainak. Pest, 1870. Heckenast. Korabeli, aranyozott egészvászon kötésben.Kötéstábla részben elvált a fűzésnél w
Mocnik Ferenc után ford. Arenstein József: Algebra a felső gymnásiumok és reál iskolák számára. Pest, 1856. Lampel. 255p. Korabeli, kissé kopott félvászon kötésben, néhány ceruzás rajzzal.