Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Rudolf trónörökös (...) kezdeményezéséből és közreműködésével. 1-20. kötet. Bp., 1887-1901, Magyar Királyi Állami ny. Szövegközti és egész oldalas képekkel, térképekkel gazdagon illusztrált. Átkötött aranyozott félbőr-kötésekben, kissé kopott borítókkal, benne kissé (foxing) foltos lapokkal is, egy lap szakadt (VIII. köt. 495/496.), a III. kötet borítója elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van, ex libris-sekkel. Egy kötet hiányzik (XXI. kötet) !
Fejér vármegye monográfiája szerk: Schneider Miklós és dr. Juhász Viktor. Bp., 1937. Magyar Városok Monográfiája. Kiadói kopottas vászonkötésben. 575p Tulajdonosi névbejegyzéssel .
Csongrád vármegye. I. Csongrád vármegye. II. Fejérváry József: Hódmezővásárhely. III. Szeged. . Sajtó alá rendezte: Csíkvári Antal. Főmunkatársak: Kertész János, Zalotay Elemér, Lugosi Döme. Vármegyei Szociográfiák I-III. Bp., (1938), Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, (Merkantil-ny.), XIV+143+79+44+134 p. Adattár nélküli kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, az első kötéstáblán a vármegye dombornyomásos pecsétjével, kopott, foltos borítóval, hiányos, sérült gerinccel, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
Koroknai Ákos-sudár Kornélia (szerk.): A főváros tömegközlekedésének másfél évszázada II-III. kötet. Bp., BKK. Kiadói kartonált papírkötés, kissé szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.
Magyarország történeti helységnévtára. Abaúj és Torna megyék. (1773-1808.) Bp.-Miskolc, 2004., Központi Statisztikai Hivatal. Nagyméretű térkép melléklettel. Kiadói papírkötés.
Történeti összehasonlító helységnévtár. 1773-1913. A történeti Magyarország északi és északi-keleti megyéi. I. kötet. Kápolnai Iván bevezetőjével. Szerk.: Jeney Andrásné. Bp., 1998, Központi Statisztikai Hivatal Levéltára, 394 p. Kiadói papírkötés.
Sophie Wörishöffer: Das Naturforscherschiff oder Fahrt der jungen Hamburger mit der ,,Hammonia" nach den Besitzungen ihres Vaters in der Südsee. Bielefeld-Leipzig, 1880, Velhang& Klasing, 4+464 p.+ 21 t. Egészoldalas képtáblákkal illusztrált. Német nyelven. (Első kiadás ?) Átkötött modern egészműbőr-kötés, az eredeti aranyozott elülső borítót és a gerincet a borítóra kasírozták, javított kötéssel, egy képtáblát újra bekötöttek, körbevágott.
Winkler Gábor: Győr. 1939-1999. Győr, 1999, Műhely. Magyar, német és angol nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.