Tóth Sándor: Dunai árvizek Szabadszálláson. Szabadszállás, 1988, a Hazafias Népfront szabadszállási bizottságának Petőfi Társasága. Papírkötésben, szép állapotban. A szerző által Kéri Edit (1926-)színésznő számára dedikált példány.
Mátra útikalauz. Bp, 1973, Sport. Harmadik, átdolgozott és bővített kiadás. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, kissé koszos borítóval de egyébként jó állapotban.
Spas and Baths in Hungary. Bp., 1995, Magyar Fürdőszövetség-Országos Idegenforgalmi Hivatal-Magyar Fürdővárosok Szövetsége-Magyar Almanach Kiadó. Angol nyelven. Színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
Szabó László: Jászság. Bp.,1982, Gondolat, 325+1 p.+20 (fekete-fehér fotók) t. Egy térképpel. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
A tapolcai tavasbarlang. Szerk.: Zákonyi Ferenc. Félegyházy Gyula rajzaival. Veszprém, 1958, Veszprém M. Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés.
Vezető a szekszárdi Balogh Ádám Múzeum kiállításaiban. Régészet-Néprajz. Szekszárd, 1965, Tolna m. Tanács V.B. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérüléssel. + A Balogh Ádám Múzeum tisztelet példányi értesítésével Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére, rajta Dr. Mészáros Gyula megyei múzeumigazgató aláírásával.