Altay Margit: A kék madár. Maurice Maeterlinck filmmeséje. A borító Sebők Imre munkája. Bp.,(1941), Palladis Rt., 62 p. Kiadói illusztrált haránt alakú félvászon-kötés, kopott borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.
Walt Disney: Három kis malac. A - - Studio szövegével és színes képeivel. Ford.: Zihány Árpád. Bp.én., Palladis, 48 p.+ 6 t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér, és színes képekkel illusztrált. Kiadói kopott félvászon-kötésben, egy hiányzó színes képtáblával, egy kivétellel a színes táblák sérültek, közte sérült-hiányos is, 5 lap kijár.
Ötven év. A magyar lányok albuma. 1894-1944 legszebb ifjúsági elbeszélései. Szerk.: Tutsek Anna. Bp.,(1944), Új Ídők. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel,
Regék és elbeszélések az ifjúság számára. Wildermuth Ottilia után dolgozta egy nagykőrösi tanár. Bp., 1886, Franklin. Félvászon kötés, litho illusztrációkkal, kissé kopottas állapotban.
Heltai Gáspár, Pesti Gábor, Ács Pál, Székely Júlia Anna: A madarakról és a vadakról. Régi magyar mesék. Bp., 1985, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben, kissé sérült gerinccel, kissé foltos előzék lappal és címlappal, volt könyvtári példány.
A csillagok szíve. Afrikai mesék. Válogatta és a mesemagyarázót írta Bodrogi Tibor és Karig Sára. Népek meséi. Szerk.: Ortutay Gyula. Molnár Ágnes rajzaival. Bp., é.n.,Móra. Átkötött műbőr kötés, volt könyvtári példány, egy lap sérült és hiányos, néhány lap foltos.