Dr. Artner Edgár: Az ősegyház kommunizmusa. Bp., 1923., Szent István-Társulat, 236 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötésben, felvágatlan, kevés kopással. Nagyon ritka!
Pieces et documents relatifs aux rapports internationaux de la Hongrie. Volume I. 1919-1920. Publiés par le Ministére Royal Hongrois des Affaires Étrangéres. Recueillis et présentés par Francois Deák et Dezső de Ujváry. Csáky István külügyminiszter előszavával. Bp., 1939, Ministére Royal Hongrois des Affaires Étrangéres (M. Kir. Külügyminisztérium), XXII+1125 p. + 1 (kihajtható térkép) t. Francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopott gerinccel, hiányzó címlappal, egyébként jó állapotban.
Széchy Károly: Gróf Zrinyi Miklós II-III. kötet 1620-1664.Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor, Schönherr Gyula. Bp., 1898-1900, Franklin,
2+299+1 p.+6 t.; 4+352 p.+7 t. Átkötött félvászon-kötés, kopott, benne néhány foltos is.
Schmith [Miklós]: Episcopi Agrienses fide diplomatum concinnati, opera, et studio III. kötet.(Az egri püspökök története a kezdetektől 1768-ig, helytörténeti kronológia) Nagyszombat, 1768. Societatis Jesu. Sérült egészbőr kötésben
Az 1873. évi december 22-iki 188. ülésbol kiküldött 21-es bizottság naplója. Az Országgyűlési Gyorsiroda hivatalos feljegyzéseiből Szerk.: Nagy Iván. Bp., 1874., Magyar Királyi Államnyomda, 139+1 p. Korabeli aranyozott, álbordás félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Magyar történelmi okmánytár, a brüsseli országos levéltárból és a burgundi könyvtárból. I. köt.: 1441-1538. Összeszedte s lemásolta: Hatvani Mihály. Monumenta Hungariae Historica. Magyar Történelmi Emlékek. I. Osztály Okmánytárak I. köt. Pest, 1857., MTA,(Emich Gusztáv-ny.), XXI+2+387 p. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal, ex libris-szel.
Gróf Széchényi István válogatott munkái. I-II. köt. [Egy kötetben.] Beöthy Zsolt bevezetésével. Bp.,én.,Franklin, XVI+367, 2+409+3 p. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Brankovics György: A magyar szabadságharcz története. Bp., 1909, Franklin, 419 p.+3 t. Harmadik kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, a hátsó borító alsó sarkán sérülésnyommal, az elülső szennylapon bélyeggel.
Protestáns egyházi levéltárak térképeinek katalógusa 1- 2. köt. és 2. köt. Mutatók. 1. köt.: Zsinati, Dunamelléki, Dunántúli Református Egyházkerületi Levéltárak térképei. 2. köt.: Tiszáninneni, Tiszántúli Református Egyházkerületi Levéltárak és az evangélikus levéltárak térképei. Összeáll.: Dóka Klára. Magyarországi egyházi levéltárak térképeinek katalógusa. II-III. köt. Bp., 1989., Új Magyar Központi Levéltár. Kiadói papírkötések. Az 1. és a 2. kötet megjelent 600 példányban.
Ráth Károly: II. Rákóczy Ferenc emlékirata a magyar hadjáratról. 1703-1711. Győr, 1861, Sauervein Géza, 208 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, ceruzás aláhúzásokkal, bejelölésekkel, hiányos címlappal.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.