Demokratikus köztársaságok Magyarországon. Történeti album. Szerk.: Feitl István, Gellériné Lázár Márta, Kende János. Bp.,2007,Napvilág. Kiadói kartonált papírkötés.
Dr. Fenyvessy József: Az Egyesült Budapesti Fővárosi Takarékpénztár ötven éves története. 1846-1896. Bp.,1896, Kosmos Műintézet-ny., V+3+190 p.+35 sztl. lev.+15 t. (Mellékletek, fekete-fehér fotók. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopottas borítóval
Balla Antal: A legujabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda, 1932. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel.
Ecsedy Andorné-Gáliczky Éva: Történelem-forradalom. Bibliográfiai kalauz a magyar munkásmozgalom történetének tanulmányozásához. II. köt.: 1919. aug. 1. - 1968. dec. 31. Készítette: - -. Szerk.: Gáliczky Éva. a hely és névmutatót összeállította: Szecsődi Jánosné. Bp., 1969., Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár, 625 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Az egyik készítő, a könyv szerkesztője, Gáliczky Éva (1931-1984) bibliográfus által Jemnitz János (1930-2014) történész, az MTA Történettudományi Intézetének főmunkatársa részére dedikált példány.
Marx György: A marslakók érkezése. Magyar tudósok, akik nyugaton alakították a 20. század történelmét. Bp.,2000,Akadémia Kiadó. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
Dövényi Nagy Lajos: Tarnopolból indult el... Kortörténeti regény. Jobboldali regénytár 1. Bp, 2001, Gede Testvérek Bt. A szerző a Magyar Futárban 1942 és 1944 között megjelentettet regénysorozata. A Magyar Futárban eredetileg megjelent rajzokkal illusztrálva. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.