A világ legszebb helyei sorozat 21 kötete: Provence, Kuba, Törökország, Tunézia, Kalifornia, Prága, Brazília, A bajor kastélyok, Róma, Toszkána, Argentína, New York, Párizs, Kanyonok földje, Andalúzia, Skót kastélyok, A Loire menti kastélyok, London, Velence, Írország, Szentpétervár. Bp., Gabo Kiadó. Képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóban, jó állapotban.
Sven Hedin: A vándorló tó. I. köt. Ford. Mezey Dénes. 29 képpel. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., 1940, Franklin, 144 p.+ 8 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kissé foltos lapokkal.
Minták és mellékletek az országos kataszteri felmérés végrehajtása iránt. A M. Kir. Pénzügyministerium által 1904. évi deczember hó 17-én 1.583. szám alatt kiadott Utasitás I. részéhez (Háromszögtani háromszögelés általános része és részletes felmérés.) Bp., 1910., M. Kir. Állami Nyomda. Benne számos térképpel, mintával, táblázattal. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerin...
1933 Magyarország helységnévtára. Szerk. és kiadja: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1933., Hornyánszky Viktor Rt., X+839+1 p. + 7 (térképek, 1 kétoldalas) t. + 8 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Breitfeld Alajos, Szántó Frigyes (szerk.): Budapesti Borbélyok és Férfifodrászok Ipartestület Jubileumi emlékkönyve 1885-1935. Bp., 1935, Szántó Frigyes kiadása. Fekete-fehér képekkel illusztrált, néhány korabeli reklámmal. Egészvászon kötésben, az eredeti papírborítót bekötötték, kissé sérült gerinccel.
Budapest Története I-V. Szerk.: Gerevich László, Kosáry Domokos, Vörös Károly, Horváth Miklós. Bp., 1973-1980, Akadémia Kiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, mellékletekkel.