Jürgen Lotz, Dr. Mathias Schmidt et al.: A világ természeti csodái és kultúrkincsei - Az UNESCO Világöröksége, Délkelet-Európa. Fordította: Martinkovics Katalin. Gazdagon illusztrált. Készült Spanyolországban. Alexandra, 1997.
Turjányi Papp Melinda: A budavári lakónegyed. Die Altstadt Buda. The old town of Buda. Bp., 1988, Műszaki. Magyar, német és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Dercsényi Balázs-Koppány Tibor-Örsi Károly: Magyar kastélyok. Hegyi Gábor fotóival. Bp., 1992, Officina Nova. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.
Lugosi Lugo László: Szetnendre. Bán András, Máté György, Sánta Antal, Tóth Antal, Török Katalin szövegével. Lugosi Lugo László fotóival. Bp., 2002., Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Deutschland in alten Ansichten. Frankfurt A.M., 1967., Umschau. Német nyelven. Nagyon gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói kartontokban.
Dr. Kós Károly-Szentimrei Judit-Dr. Nagy Jenő: Kis-Küküllő vidéki magyar népművészet. Bukarest, 1978, Kriterion. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
Vonattal a Föld körül. Felfedező körút a világ 30 legszebb vasútvonalán. Bp., Magyar Könyvklub. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Vegyes uti- és helytörténeti könyv tétel, 3 db: Horváth Elemér - Horváth Mária: Írások Budapestről. Bp., 1940, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kissé kopott félvászon kötésben; Budapesti zsebkalauz. Összeáll.: Ágics István, Halász Zoltán és Koós Tamás. Szerk.: Székely László. Keve Gyula rajzaival. Bp., 1959., KÖZDOK. Térkép-melléklettel. Kiadói félműbőr-kötés.; Haraszti Sándor-Pethő Tibor: Útikalando...
Holló Szilvia Andrea: Budapest régi térképeken 1686-1896. Bp., 1994, Officina Nova. kiadói műbőr-kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval, jó állapotban.