Buza Péter: Kispest anno. Képeskönyv a régi jó világról. Bp., 1998, Maecenas/Kispest Polgármesteri Hivatal. 202 p. Számos fekete-fehér fotóval illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Timár Béla volt kispesti polgármester ajándékozási soraival.
Szilágyi István: Régi boltok krónikája. A pest-budai kereskedelem történetéből. Bp., 1986, Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban, egyébként jó állapotban.
Bunta Magdolna: Kolozsvári ötvösök a XVI.-XVIII. században. A Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti Kiadványa. Bp., 2001, a Magyar Nemzeti Múzeum kiadása. Megjelent 700 példányban. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapot.
Henry S. Landor: Utazás a rejtelmes Tibetben. Átdolgozta Tábori Kornél. Bp., é.n., Tolnai. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kis kopásnyomokkal.
Paul Brunton: India titkai. (A search in secret India.) Ford.: Baktay Ervin. Bp.,én., Rózsavölgyi. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói félvászon-kötésben, kopott, kissé foltos borítóval.
Karl Baedeker: Italien von den Alpen bis Neapel. Kurzes Reisehandbuch. Leipzig, 1908, Verlag von Karl Baedeker, XLII+412 p. Hatodik kiadás. Térképekkel illusztrált. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel./ Linen-binding, with worn cover, and damaged spine, in German language. Sixth edition.
Baedeker, Karl: Belgien und Holland. Leipzig, 1897, Verlag von Karl Baedeker. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, jó állapotban / linen binding, good condition
Karl Baedeker: Nordwest-Deutschland. Handbuch für Reisende. Utazók kézikönyve, térképekkel, a hátsó borító térképén Magyarország is szerepel. Az első térképmelléklet szakadt. Lipcse, a szerző kiadása, 1896. Foltos egészvászon kötésben.