1941-42 nagybányai Horthy István (1904-1942) kormányzóhelyettes a fronton, hősi halála, temetése. 33 db eredeti fotó a frontról, a lelőtt gépről, Budapestről. 6x9 cm
cca 1960-70 össz. 6 db Albert Flóriánt (1941-2011), az FTC és magyar válogatott labdarúgóját megörökítő MTI sajtófotó, különböző mérkőzékről (MTK-Ferencváros, Honvéd-Fradi, Botafogo, NDK stb.). Egyik sérült. 20,5x24,5 és 26,5x18,5 cm közötti méretben.
Bárdos Lajos (1899-1986) Kossuth- és Erkel Ferenc-díjas zeneszerző, karnagy, zenetudós, érdemes és kiváló művész, Kodály Zoltán tanítványának portréja, Fábián János felvétele, a hátoldalán pecséttel jelzett, 16x22 cm
1975 Falvai Sándor (1949-) Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, egyetemi tanár, érdemes művész 2 db fotója, Kresz Albert fotó, a hátoldalán pecséttel jelzett, 24x18 cm, 18x18 cm
cca 1950-60 Kodály Zoltán portréja, Szilvay Csaba (1941-) magyar-finn csellistának, karmesternek szóló ajándékozási sorokkal 1983-ból. Fotó, üvegezett fa keretben. 16,5x22 cm
cca 1965 Charlie Chaplin (1889-1977) Oscar-díjas filmrendező, filmszínész a Monsieur Verdoux c. film néhány jelenetében, 5 db fotó Pánczél György (1920-?) filmtörténész film- és színházifotó gyűjteményéből, 19,5x18 cm és 15x23,2 cm között