Mértonffy Frigyes: A kereszténység zárdái. Történeti regényes rajzok a szerzetes és apáca zárdában viselt életről és dolgokról. Lurin, Brot és mások után németből - -.
Pest-Brünn, 1871. Karafiat Fr. 2 sztl. lev. 390 p. + 12 fametsz. t. Gazdag képanyaggal. Korabeli sérült gerincű vászonkötésben