20 000 Ft
[Werbőczy István (1465-1541)] Werbőczy István: Tripartitum opus juris consuetudinarii regni Hungariae. Magyarország szokásos jogának hármaskönyve. Az eredeti kiadás latin szövegét közölte, magyarra fordította, jegyzetekkel és a mű történetének megírásával kísérte Csiky Kálmán. Bp., 1894, M. Kir. Egyetemi Nyomda, XXX+2+560 p. Latin és magyar nyelven. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, apró kopásnyomokkal, apró sérülésekkel a gerincen, jó állapotban.