Hefty Frigyes: Repülők előre! József királyi herceg előszavával. 108 képpel. Bp.,[1940],Franklin, (Franklin-ny.), 1 (címkép, Hefty Frigyes tábori pilóta) t. 319+1 p.+ 30 (fekete-fehér fotókat tartalmazó képtáblák) t. Első kiadás. Átkötött modern aranyozott műbőr-kötés, az eredeti elülső borító egy részét az elülső borítóra kasírozták, a címlapot követő (ajánlást tartalmazó lap) kijár, egy képtáblá...
Magyar Királyi Honvédség - Csendőrség - rendeleteinek tára. 1874. évtől 1912. aug. hó 30-ig. Az új véderőtörvény - az új katonai bűnvádi perrendtartás tárgymutatós átnézete. Összeáll.: Scherer Károly főhadnagy, m. kir. szatmári 12. honvéd gyalogezredben. Szatmárnémeti, 1912., nyn., 176 p. Kiadói félvászon-kötés, az elülső borítón kis szakadások,a hátsó borító foltos, a gerince kissé sérült, kissé ...
Hadifogoly magyarok története. Szerk.: Baja Benedek - Pilch Jenő - Lukinich Imre - Zilahy Lajos. 1-2. köt. Bp., [1930], Athenaeum. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval, egy kihajtható táblán szakadással.
[Józef Piłsudski (1867-1935)]: Piłsudski József: 1920. Válasz M(ikhail) Tuchaczewski: "A visztulai hadjárat" című hadtörténelmi tanulmányára. Lengyel eredetiből fordította: Lipcsei-Steiner Mihály a lengyel hadsereg századosa. Bp., 1934.,(Franklin-ny.), 1 (címkép) t.+231 p.+8 (térképek, 7 kihajtható) t. Szövegközti ábrákkal. Egyetlen kiadás. Átkötött félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, sérült ger...
William J. Ruhe: Háború a tengeren. II. világháborús tengeralattjárós ütközeteim. 20. Századi hadtörténet. Debrecen, 1998, Hajja & Fiai. Kiadói kartonált papírkötés.