David Brooks: The social animal. The Hidden Sources of Love, Character, and Achievement. New York,2011,Random House. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Beöthy Leo: A társadalmi fejlődés kezdetei. I-II. kötet. Bp., 1882. MTA. 429+534 p. Korabeli kopottas félbőrkötésben, jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Varia ethnographica et folkloristica. Szerk.: Szabó László- Keményfi Róbert. Debrecen, 1997, Ethnica. Papírkötésben, kissé kopott, de egyébként jó állapotban.
Hofer Tamás - Fél Edit: Magyar népművészet. Bp., 1977, Corvina. Második kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban
A Magyar Társadalom Lexikonja. Bp., 1930, Magyar Társadalom Lexikonja Kiadóvállalat. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötés, 640+82 (fekete-fehér fotók) p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal
Henry George: Haladás és szegénység. A termelési válságok és a növekvő vagyonnal együtt növő szegénység okának kutatása. Ezek gyógyszere. Ford.: Braun Róbert. Bp., 1914., Athenaeum. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Az iskolai szociálpszichológia jelenségvilága. Egyetemi és főiskolai tankönyv. Szerk.: Mészáros Aranka. Bp., 1997, ELTE Eötvös Kiadó. 443 p. Kiadói papírkötés.