cca 1944-1945 Az első vonalban, a Magyar Futár eredeti képsorozata Beregfy Károly (1888-1946) honvédelmi miniszternek (1944. okt.-1945. márc.) a Budapest térségén dúló harcok színhelyén tett látogatásáról, háborús fotókkal, kisebb szakadással, 4 p.
Pataky Ferenc (1897-?): Pataki István tizedes, I. világháborús, a doberdói fennsíkon elesett katona emléklapja. Ceruza, akvarell, kollázs, papír, jelezve jobbra fent, lap sarkaiban paszpartuzás nyomaival, apró foltokkal, 29x20 cm. Egyedi, gyűjtői darab!
Legéndy József (1927-2007): 7 db katonai témájú, páncélosokat (tankokat), katonákat és ágyút ábrázoló rajz. Tus, toll vagy filctoll, papír. Jelzés nélkül. Egyik lap hátoldalán "Címoldal Néphadsereg" felirattal. 8,5x27 és 19,5x30 cm közötti méretekben.
cca 1910-1945 Nyitrán született hivatali tisztviselő Arthold / Arató Emil iratanyaga, benne számos miniszter, honvédelmi miniszter: Csáky Károly, Gömbös Gyula, Rátz Jenő, Bartha Károly saját kezű és Böhm Vilmos nyomatos aláírásaival + 30 db hozzá kapcsolódó egyéb irat.