Karel Appel over Karel Appel. Karel Appel (1921-2006) festőművész által aláírt! Amsterdam, 1971, Triton Pers. Kiadói paíprkötés. / with Karel Appel's autograph!
Magyar festőművészet albuma. A magyar festészet fejlődése a régiektől az újakig. Tíz színes műmelléklettel számos műlappal és szövegképpel. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., (1904), Hornyánszky, 140 p.+10 t. Illusztrált, kiadói aranyozott, dombornyomott, egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, szép állapotban
Dr. Wartha Vincze: Az agyagipar technológiája. A Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XLIX. kötete. Bp., 1892, K. M. Természettudományi Társulat (Franklin-ny.). 240 p + 25 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal, egyébként jó állapotban.
Biographisches Bühnen-Lexikon der Deutschen Theater. Szerk.: Flüggen, O. G. 1. évfolyam. München, 1892, A Bruckmann's Verlag. Díszes gerincű félbőr kötésben, jó állapotban. egyetlen kiadás! /
Half leather binding with ornated spine, in good condition.
Dr. Ernst Zimmermann: Führer für Sammler von Porzellan und Fayence, Steinzeug, Steingut usw. 14. Auflage. Berlin, 1915, Richard Carl Schmidt & Co. 9+384+(14) p. Német nyelven. Kiadói festett egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Az erdélyi magyar színészet hőskora 1792-1821. Nagy Lázár visszaemlékezései. Bevezetéssel ellátta: Dr. Jancsó Elemér. In: Erdélyi Ritkaságok. Kolozsvár, 1939, Minerva. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.