7 db Méhner ponyvafüzet: 154., 156-159., 171., 172. sz. (A hálás oroszlán, Mindnyájan testvérek vagyunk, Mese a hegedűről, stb.) Bp., Méhner Vilmos. Kissé sérült papírkötés.
Az Tekintetes és Nagyságos Vitézlő Úrnak, Gyarmati Balassa Bálintnak istenes éneki, melyek az 1632-1635 között kinyomtatott bécsi első editióbúl most hasonmásban újonnan kibocsáttattak Varjas Béla által. Bp., 1941, Rózsavölgyi és Társa. 190+VI p. Szövegközi, fekete-fehér képekkel, könyvdíszekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Rédey Mária: Kassainé ifjasszony. Jászai Mari és Kassai Vidor szerelmi regénye. Kiadatlan levelek és napló alapján. Bp., 1935, Nyugat. 222 p. 23 t. Kiadói félbőr kötésben, kopott borítóval.
Csikóink kényesek. Magyarországi cigány népköltészet. Váligatta, az utószót és a jegyzeteket írta: Szegő László. Bartha László illusztrációival. Bp., 1977, Európa. 318 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Jürg Federspiel: A gyűlölet múzeuma. Ford.: Szondi Béla. Bp., [1974], Európa. 224 p. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Szondi Béla, a könyv fordítójának ajándékozási soraival és kézzel írt levelével, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Stefan Zweig: Ámok. A szenvedély könyve. Ford.: L. Ujváry Lajos. Bp.,é.n.,Genius. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett felső lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Eötvös Károly: Aki örökké bujdosott és egyéb elbeszélések. Eötvös Károly Munkái III. köt. Bp., 1914., Révai. Harmadik kiadás. Kiadói szecessziós, aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, egészen kis kopásnyomokkal.