Kozma Andor: Magyar symphoniák. Bp.,1909, Athenaeum, 4+240 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, javított, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.
Schulthess, F.: Dictionnaire Suédois-Francais. Svensk-Fransk Ordbok. Stockholm, 1903, P. A. Norstedt & Söner. 402 p. Francia és svéd nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel. Gombocz Zoltán (1877-1935) nyelvtudós, az MTA tagjának névbejegyzésével, dátumozva (1904).
Szathmáry László: Magyar alkémisták. Bp., 1928., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált könyvtesttel, kissé foltos, kissé sérült borítóval.
Rákosi Viktor: A császárok sírjai. Az ifjujság számára. Linek Lajos Bp., 1906., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Kurt Seligmann: Mágia és okkultizmus az európai gondolkodásban. Fordította: Greskovits Endre. Bp., 1987, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói, kissé szakadozott papír védőborítóban.
Wagner-Zellhoff: A bőrünkről van szó. Közgazdaság mindenki számára. Ford.: Molnár Ákos. Bp., 1938, Grill Károly. 304 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel.
Bárdos László István: Bányászszív és bányászököl. (Tatabánya munkásmozgalmának története a bányanyitástól a felszabadulásig 1896-1945). Tatabánya, 1958, Tatabányai Városi Tanács VB. 112 p. Aranyozott műbőr-kötés, jó állapotban.
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, kiadói karton-tokban, jó állapotban.