Móricz Zsigmond: Sárarany. Bp., [1926], Athenaeum. 199+1 p. A címlapon a szerző facsimile aláírásával. Kiadói aranyozott, sérült egészvászon-kötés, hiányzó gerinccel, kissé kopott borítóval, a hátsó borítón ázásnyommal, helyenként sérült, kijáró lapokkal.
P. Virgilii Maronis Albii Tibulli et Sex. Aurelii Propertii Nec non. P. Ovidii Nasonis Flores, seu versus selecti. Ad praestantismas doctissimorum virorum editiones diligenter castigati. N. Enyedini [Nagyenyed], 1772., Imp. Per. Samuelem Debretzeni Anno [Debretzeni Sámuel], 2+89 p. + 5 sztl. lev. Latin nyelven. Kiadói félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült, részben hiányos gerinccel, az elülső kötéstábla belsején tulajdonosi bejegyzésekkel, az utolsó 5 levélen írt jegyzetekkel.
Oberfrank Ferenc, Rékai Jenő: Drágakövek. Bp., 1982, Műszaki Könyvkiadó. 219+XVI p. Első kiadás. Színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 4250 példányban.
3 db Babits Mihállyal kapcsolatos könyv: Herceg, hátha megjön a tél is. 3. kiadás. Bp., é.n. Athenaeum, Babits: Keresztül-kasul az életemen, Pesti szalon, Jónás Könyve
Makkai Sándor: Ördögszekér. Bp., én., Genius. Második kiadás. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett felső lapélekkel, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Sőtér István: Sötétkamra. Novellák. Bp.,1948,Egyetemi Nyomda. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. + Az eredeti borító, hiányos elülső része.
Houghton, Claude: Vissza az életbe. (Hudson Rejoins the Herd). Ford.: Szerb Antal. Bp., 1942, Révai. 300 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült kiadói papírborítóban.