Sienkievicz Henrik: Qua Vadis? I-II. köt. Regény Krisztus urunk korából. Ford.: Zigány Árpád. Wesely Árpád rajzaival. Bp., én., Pallas. Kiadói félbőr-kötés, a borítón kopásnyomokkal, az I. kötet gerincén kis sérüléssel.
Victor Hugo: A nyomorultak. I-VIII. rész (4 kötetben.) Ford.: Éber László, Csillay Kálmán. Schöpflin Aladár bevezetésével. Prihoda István illusztrációival. Bp.,(1943),Csokonai. Második kiadás. A papír védőborítókon Byssz Róbert illusztrációival. A papírborítón Victor Hugot- ábrázoló grafikával. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a papír védőborítókon kis kopásnyomokkal, kis sérülésekkel, és javításnyomokkal.
Búvár Zsebkönyvek 12 kötete, és a Kolibri Könyvek 8 kötete Bp.,1972-1989,Móra. Kiadói kartonált papírkötés, változó állapotban közte kissé kopott borítójú, de jó állapotú is, egy hullámos lapokkal.