Toldy Ferenc: A magyar költészet kézikönyve. A mohácsi vésztől a jelenkorig, vagyis az utóbbi negyedfél század kitűnőbb költői. I-II. kötet. Bp., 1876, Franklin-Társulat. 1 t (a szerző acélmetszetű portréja és facsimile aláírása) + XVI+351 p + VIII+344 p. Második kiadás. Átkötött kartonált papírkötés, jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példányok.
Széchenyi eszmevilága. I-II. kötet. Kultura és tudomány. Bp., 1912/1914, Franklin-Társulat. 175+143 p. Kiadói egészvászon/félvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Kassai György Tverdota György: Dans cette banlieue. 50 poemes hongrois du XXeme siecle / A város peremén. Egy évszázad félszáz magyar verse franciául. Bp.,2005, Antonin Liehm. Magyar és francia nyelven.
Kiadói papírkötés.
Nádasi Katalin: Megtalált kincseim, avagy meséim egy csodálatos földről, amelyet Perunak becézek. H.n., é.n., Mediapro Kft. 121+4 p. Kiadói papírkötés, az elülső kötéstábla belső része sérült, egyébként jó állapotban, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
Rákosi Viktor: Kexholmi Mária. Regényes történet. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Kiadói kissé kopott illusztrált egészvászon-kötés.
Eszterhás István: Mendő Szabó Mári néni komendál. Cleveland, 1960, Magyar Könyvtár. 118 p. Kiadói papírkötés, a borítón feljegyzésekkel, kissé kopott borítóval. Felvágatlan példány.