Eszterhás István: Vérző karcolatok I. Kétszer radikális Gyuri. Cleveland, 1958, szerzői magánkiadás. 47 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
Krilov, Ivan Andrejevics: Mesék. Ford.: Mándy Stefánia, Szabó Lőrinc. Orosz Remekírók sorozat. Bp., 1959, Európa Könyvkiadó. 246 p. A borítótervet és a könyvdíszeket Végh Gusztáv (1889-1973) grafikus rajzolta. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 1000 példányban.
Gyöngyi Izsó: Színész egy félszázadon át. Bp., [1921], Hajnal. 219 p. Könyvkötői félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány lapon kissé sérült lapszélekkel.
"Itt a Rádiólexikon!". Szerk.: Simonffy Géza. Budapest, 1964, Gondolat. Félvászon kötésben, kissé kopott, sarkánál meghajlott borítóval. Megjelent 7600 példányban.
Nagy Napoleon és kis barátnője. Betsy Balcombe emlékiratai. Ford.: Szilágyi Géza. Bp., 1920, "Kazinczy". Korabeli egészvászon-kötés, egészen kis kopásnyomokkal, egy-két szakadt lappal, névbejegyzéssel.
A budapesti Bethlen Gábor Kör emlékkönyve. Bp., 1907, Hornyánszky Viktor. Kiadói papírkötésben, papír védőborítóban, foltos borítóval, a könyvtest szétvált, és elvált a borítótól, megviselt állapotban.
Az Erdélyi Helikon Magyarországi Barátainak Aranykönyve 1937. Kolozsvár, 1937, Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói papírkötés, javított kötéssel, foltos borítóval, a borítón és a gerincen kis sérüléssel, kis hiánnyal, 6 lap kijár.