Toborffy Zoltán: A csillámok. Adatok a hazai és külföldi csillámok felismeréséhez és megtalálásához. 26 szövegrajzzal és 6 táblán 36 képpel. Bp., 1916., Kir. M. Természettudományi Társulat, 6+96 p.+VI t. Kiadói szakadt papírkötés, felvágatlan lapokkal.
Ifj. Noszky Jenő (1909-1970) geológus névbejegyzésével.
Steinbuch Ármint Képes főárjegyzék. Bp., 2000., Galenus. Szövegközti illusztrációkkal. 1923-as gyógyszerészeti, vegyészeti és természettani készülékek és eszközök árjegyzékének reprint kiadása. Kiadói papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
Hatóanyagok, készítmények, terápia. Fókuszban a neurológia és a pszichiátria. Főszerk.: Bereczki Dániel, Bánki M. Csaba. Bp., 2005, Melinda. Kiadói papírkötés, az AstraZeneca reklám könyvjelzőjével. Megjelent 4000 példányban.
Vertse Albert: Madárvédelem. Bp., 1956, Mezőgazdasági Kiadó, 180 p. Szövegközi illusztrációkkal és oldalszámozáson kívüli, színes táblákkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval.
A Richter Gedeon Rt. 100 éves története. Szerk.: Dr. Kapronczay Károly, Dr. Magyar László. Bp., 2001, Medicina Könyvkiadó Rt., 350+2 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, hibajegyzékkel, újszerű állapotban.
Lennhossék Mihály: Az ember helye. Kultura és Tudomány. Bp., 1915, Franklin. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, néhány lapon bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
Bölsche Vilmos: Szerelem az élők világában. III. kötet. A szerelem fejlődéstörténete és földi vándorútja. Az eredeti kiadás könyvdíszeivel. Bp.,1910, Politzer Zsigmond és Fia. Kiadói szecessziós egészvászon-kötésben, festett lapélekkel, kopott és sérült gerinccel és borítóval, sérült fűzéssel, előzéklapon ragasztás nyomaival, címlapon és első néhány lapon apró foltokkal.
Cholnoky Jenő: A csillagoktól a tengerfenékig. II-IV. köt. II. köt. Meteorológia. III. köt. Hegyek-völgyek. IV. köt. Szárazföldek és tengerek. Bp.,é.n.,Franklin. Szövegközti és egész oldalas képekkel gazdagon illusztrálva. Egységes, aranyozott gerincű kiadói félvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal. Az I. kötet hiányzik.