Dr. Márki Sándor: Az újkor története. Bp., é.n., Athenaeum. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal, kihajtható kép- és térképmellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, foltos, kissé kopott borítóval.
Ipari újjáépítésünk. Szerk.: Tonelli Sándor. Bp., 1948, Forum Hungaricum. 200+328 p + 7 t. Kiadói aranyozott, dombornyomott, kissé sérült félvászon-kötés, a kötéstáblán nemzeti színű szalaggal, kissé kopott borítóval, a táblákon ceruzás áthúzásokkal.
Balla Antal: A legujabb kor világtörténete. Az utolsó hatvan esztendő világpolitikai eseményei. Készült a Könyvbarátok Szövetsége számára. Bp., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda, 1932. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel.
Emlékkönyv a Székely Nemzeti Múzeum ötvenéves jubileumára. I-II. kötet. Szerk.: Csutak Vilmos. Reprint kiadás. H.n., [1988], Castor és Pollux. 780 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. + Kísérő sorok a reprint kiadvány mellé. 22 p.
Annelie és Andrew Thorndike: Az orosz csoda. F. Solti Erzsébet fordítása. H.n., 1967, Kozmosz Könyvek. Fekete-fehér fotókkal gazdagon illusztrált. Kartonált papírkötésben, szakadozott és foltos papír védőborítóban, helyenként foltos lapokkal.
"Lesz magyar újjászületés" Az új élet hétköznapjai. 1944. szept. 1-1945. május 1. Vál. és szerk.: Pór Edit és Vásárhely Miklós. Bp.,1975,Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A hírszerzés és kémkedés története I. kötet. Vítéz József kir. herceg tábornagy bevezetős soraival. Szerk.: Pilch Jenő. Bp., é.n.[1936], Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Beer M.: A szocializmus és a társadalmi harcok története. I. Ókor. Bp., 1922, Népszava Könyvkereskedés. Kiadói egészvászon kötés, gerincnél levált, kopottas állapotban.