Helyünk Európában. Nézetek és koncepciók a 20. századi Magyarországon. I-II. kötet. Válogatta és szerkesztette: Ring Éva. A bevezető tanulmányt írta: Berend T. Iván. Bp, 1986, Magvető. Egészvászon kötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Kósa Csaba: Félhold és kétfejű sas. A magyarság története II. 1526-tól 1790-ig. Bp., Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált kötésben, szép állapotban.
Aradi Zsolt: Az európai forradalom. Magyar kultúra könyvtár 4-5. szám. Bp., 1934, Pázmány Péter Irod. Társ., 240 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé hiányos gerinccel.
Donászy Ferenc: Rejtélyek a történelemből. Elbeszélések az ifjúság számára. Bp., 1906., Athenaeum, 2+125+3 p. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.