A magyar nemzet története. III. köt Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, . Kiadói egészvászon kötésben, kis kopással, belső címlap nélkül.
A magyar nemzet története. VII. köt. I. Lippótés I. József korában. Szerk. Szilágyi Sándor. Bp.,1895-1898, Athenaeum. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal, kihajtható fakszimilékkel, . Kiadói egészvászon kötésben, intézményi bélyegzővel, néhány sérült lappal.
2 db Holzwarth, Franz Joseph, Dr.: Világtörténet. a VI. kötet kétszer. A második javított kiadás után többek közreműködésével fordította és kiadja Szabó Ferencz. Temesvár, 1890. Csanád-egyházmegyei könyvsajtó. Korabeli félbőr kötésben, néhány kissé firkával.
Castiglione László: Az ókor nagyjai. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó, 441 p. Harmadik kiadás. Számos fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Sörös István: Vízben álló piramisok, lebegő kövek. Felsőörs, 2001, Mandorfi Bt. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
J. Toman-J. Felix-K. Hísek: A természet képekben. Környezetünk növény- és állatvilága. Bp.,1981,Natura. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.