7 500 Ft
Kurländer István (?-?), működött a XX. sz. első felében: Bugaci paraszt (Kecskeméti Művésztelep). Ceruza, papír, jelzett, lap tetején autográf ajándékozási sorokkal 1931-ből, foltos, üvegezett fa keretben, 31,5×20 cm