4 000 Ft
10,36 EUR, 11,43 USD
Normal Vorschriften in Pensions-Sachen von 1771-1844. Ofen, 1845, K. ung. Universit. Buchdruckerei, IV+212 p. + 3 kihajtható táblázat. Német nyelven. Az 1771. évi nyugpénzi szabályrendelet, majd az 1781. március 30-án kelt kegyelmes királyi leirat által közzétett Magyar- s Erdélyországra nézve kiadott általános 1781-i nyugdíjszabályzat. Foglalkozik a nyugalmazott állami tisztviselők és szolgák nyugélvezményeivel, valamint a tisztviselők és szolgák özvegyei és árvái iránti nyugpénzi szabályrendelettel. A kötetben több üres lappal jegyzetek számára. Tulajdonosi bejegyzés: Soób, Pest 1846. Korabeli, kopottas félvászon-kötésben, kissé sérült borítóval, gerincvignettával.