Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 322

17404.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft
7,77
8,57

Novák László: Mezővárosi népművészet. Kecskemét, Nagykőrös, Cegléd. Popular art of the country - town Kecskemét, Nagykőrös, Cegléd. Sztrinkó István zárótanulmányával. Arany János Múzeum Kismonográfiái 2. Nagykőrös, 1982., Arany János Múzeum. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kijáró lapokkal, javított kötéssel. Megjelent 2000 példányban.
17405.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

A régi magyar költészet remekei a legrégibb időktől Kisfaludy Károlyig. Szerk.: Endrei Zalán. Bp., 1903., Beer E. és Társa, 399 p. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott borítóval, névbélyegzőkkel.
17406.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Balázs Béla: Mesék a szerelemről. Bp., 1958, Magyar Helikon. Készült a Kner Nyomda "Hét mese" c. kiadványa alapján. Kass János egészoldalas és szövegközti, színes rajzaival illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés. 472. számú számozott példány.
17407.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft
3,63
4,00

Berczik Árpád: Betlehemes játékok. Berczik Árpád bevezető tanulmányával. Balassi Bálint Könyvtár 4. sz. Szerk.: Baránszky-Jób László, és Berczik Árpád. Bp., 1941., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 103+1 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel.
17408.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Elbeszélés I. Napoleon háborús korából. Ford.: Baróti Lajos. Bp., ,Rozsnyai Károly, 1 t.+86+1 p.+3 t. Egészoldalas képekkel illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, ajándékozási és tulajdonosi bejegyzésekkel.
17409.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

Magyar diák verseskönyve. Összeállította: Fábián István. Magyar Diák segédkönyvei 1. sz. [Szeged],1943, Szukits. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, sérült gerinccel és kötéssel.
17410.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

Justitz János Ferenc válogatott költeményei. Bp., 1942., Szerzői kiadás,(Feuer-ny.). Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, sérült gerinccel.
17411.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

József Attila: Szépség koldusa. Versek. Szeged,1980, Somogyi-könyvtár. Reprint kiadás. Benne József Attilának Móra Ferencnek szóló nyomtatott dedikációjával. A szegedi Somogyi Könyvtár kiadása, József Attila születésének 75. évfordulójának tiszteletére. Kiadói papírkötés.
17412.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57

1899 A Szegedi Napló karácsonyi könyve. Szeged, 1899, Engel Lajos. Korabeli reklámokkal, közte kihajtható is. Kiadói kartonált kötésben, kopott borítóval.
17413.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft
4,66
5,14

Nathaniel Hawthorne: A szépség megszállotja. Sci-fi. 32p. Román kiadás Kiadói papírborítóval
17414.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

Berzsenyi Dániel versei. Ősszővegkiadás. Kaposvár, 1938. Címlap nélkül 87p. Felvágatlan. Kiadói papírborítóval
17415.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft