Hegedűs Géza: Bálványrombolók. Dedikált ismeretlen író társának Micuka? címzéssel "944 történelmi tavaszán " Bp., 1944. Anonymus. Kiadói egészvászon kötésben
Legujabb és legteljesebb általános levelező. Önügyvéd és házititkár. Szerk.: Vajda László. Bp., én., Magyar Kereskedelmi Közlöny, 254 p. Javított gerincű, borítójú félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított kötéssel, egy-két lap szélén kis sérüléssel, kis hiánnyal, pár lapon ceruzás jegyzettel.
Kassák Lajos: Szerelem, szerelem. Kassák Lajos rajzaival és verseivel. Bp., 1962, Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1000 példányban.
Eötvös József: Gondolatok. Bp., 1874, Ráth Mór. A hátrahagyott kéziratokból bővített emlék kiadás. Eötvös József fényképével. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel, aranyozott lapélekkel.
A XVI. Nemzetközi Orvosi Kongresszus díszalbuma. Bp., 1909, Petőfi Irodalmi és Nyomdai Vállalat. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Magyar, francia, német és angol nyelven. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, kissé sérült, laza fűzéssel, sérült címlappal, intézményi bélyegzőkkel.
Pesti Magyar Kereskedelmi Bank 1841-1941. Száz esztendő emlékei. Bp., 1941, Pesti Magyar Kereskedelmi Bank. A bevezetőt dr. Lamotte Károly írta. Színes térképekkel, fekete-fehér képekkel illusztrálva. 2 db térképmelléklettel (Magyarország 1941 július havában - Az intézet vidéki fiók és leányintézeteinek hálózata, 29x41 cm + Az intézet fiókhálózata 1941-ben Budapest Székesfőváros területén, 56x29 c...
Kisfaludy Sándor összes költeményei I-II. kötet. Remekírók Képes Könyvtára. Bp.,1901, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kis kopással
Tornyai János: Talán sírt az istenszobor is. Bp.,[1947],Stephaneum-ny., 492 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé kopott borítóval. A szerző, Tornyai János (1897-1956) által dedikált példány.