Verne Gyula: Kéraban, a vasfejű. Ford.: György Aladár és Illésy Piroska. Bp.,1909, Franklin, 479 p. Harmadik kiadás. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott,illusztrált, festett egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kopott, kissé deformált gerinccel.
Verne Gyula: Hatteras kapitány kalandjai. I. Az angolok az Északi Sarkon. II. A jégsivatag. Bp.,1899, Franklin, 479 p. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott,illusztrált, festett egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kopott, kissé deformált gerinccel, egy kijáró lappal, magánkönyvtári példány, ex libris bélyegzéssel.
Verne Gyula: Dél csillaga. A gyémántok hazája. Ford.: György Aladár. Számos képpel. Bp.,[1896], Franklin, 261 p. Harmadik kiadás. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott,illusztrált, festett egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Verne Gyula: Strogoff Mihály utazása Moszkvától Irkutskig. Átdolgozta: Szász Károly. Bp.,1907, Franklin, 328 p. Negyedik, egyedül jogosított képes kiadás. Fekete-fehér egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott,illusztrált, festett egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kissé laza kötéssel, kissé foltos lapokkal, magánkönyvtári példány, ex libris bélyegzéssel.
Walter Emil: Megbuktam az érettségin. Regényes korrajz. Kaposvár, 1937.,(Sebők György-ny.), 76 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, szakadt, kissé hiányos gerinccel. A szerző által aláírt példány.
Az okos sorsjátékos, vagy annak megmutatása. Útmutatás hogyan lehet [...] a lottójátékban [...] szerencsét találni. Bp., én., Dinasztia Kiadó-ház Rt. Kiadói kartonált papírkötés. Az 1847. évi kiadás reprintje. + Schmidtné Dr. Holló Erzsébet: Babonások, kártyavetők, kézikönyve. Bp., 1988, LSI. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval.
Hans Heinz Ewers: Lidérc. Ford.: Hervay Frigyes. Hans Heinz Ewers összes művei I. Bp., 1924, Nova, 199 p. A borító Galambos Margit munkája. Kiadói papírkötés, sérült, hiányos borítóval és gerinccel, részben szétvált kötéssel, helyenként kissé sérült lapszélekkel.