Nyitott könyv. Százharminc közlemény száz képpel. Szerk.: Dr. Bodor Antal, Dr. Gerlóczy Zsigmond. Bp., 1928, Országos Közegészségi Egyesület (Kir. M. Egyetemi Ny.), 320 p + LIII t. Színes és fekete-fehér képekkel illusztrálva. Aranyozott félbőr-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel
Kabos Gyula: Öcsém... - Kabos Gyula Könyve. - Nadányi Pál: Annabál Leányfalun. - Nógráfi Béla novellái. - Vermes Sándor versei. New York [é.n.] The Feldmann Press. 79 l. Kiadói, színes, illusztrált papírborítóban. Foltos lapokkal
Susie Feinschmecker: Dévajságok., melyeket Peter Fendi császári udvari piktor úr bájos aquarelljeihez szerzett - - kisasszony a szebbkeblű közönség múlatságára. Bp., 1989., Zrínyi. Színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papírtokban.
Devecseri Gábor: Kalauz Homéroszhoz. Bp.,1970,Szépirodalom. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban. A szerző, Devecseri Gábor (1917-1971) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Major Ottó: Játék a tükörrel. Bp., 1962., Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban. A szerző, Major Ottó (1929-1999) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Berkesi András: Akik nyáron is fáznak. Bp.,1971,Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Berkesi András (1919-1997) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Zsoldos Péter: Portré négy ülésben. Bp., 1979., Zeneműkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Zsoldos Péter (1930-1997) sci-fi-író és zeneszerző által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Arany János Kapcsos Könyve. Bp., 1982, Magyar Helikon-Akadémiai Kiadó. Harmadik kiadás. Hasonmás kiadás. Kiadói egész-műbőr kötés, réz kapoccsal, kiadói, kissé piszkos karton-tokban, jó állapotban.