M. L. Enduran: Le Robinson du Jour de l'an. Étrennes pour les Enfants. Limoges, 1860., Ardant Fréres, 48 p.+ 4 (színezett litográfia) t. Francia nyelven. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.
Breville, Guyard de: Histoire de Pierre du Terrail, dit le Chevalier Bayard, sans peur et sans reproche. Nouvelle Edition. Paris, 1810, Librairie Associes. 346 p + 1 t. (rézmetszetű illusztráció). Francia nyelven. Aranyozott gerincű, kissé sérült egészbőr kötésben, enyhén dohos, néhány lap kissé foltos, belső kötéstáblán korabeli beragasztott ajándékozási sorokkal, előzéklapon régi tulajdonosi név...
Hernandez, Jose: Martin Fierro. El Gaucho Martin Fierro. La Vuelta de Martin Fierro. Segunda Edicion. Buenos Aires, é.n., Peuser. Alberto Güiraldes rajzaival illusztrálva. Spanyol nyelven. Kiadói borjúbőr-kötésben, sérült borítással.
3 db modern Szaúd-Arábiával kapcsolatos könyv: Arab nyelvű kiadvány az ország történelméről, gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, borító hátoldala kissé foltos. + Kyle L. Pakka: The energy within. A photo history of the People of Saudi Aramco. Dahahran, 2006, Saudi Aramco. 153p. Angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborí...
Cultural heritages of Korea. Pyongyang, 1957, Foreign Languages Publishing House. Orosz, angol, koreai és kínai (?) nyelven. 217p. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói aranyozott félvászon kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval
Rider Haggard, Henry: Eric Brighteyes. With numerous illustrations by Lancelot Speed. London, 1891, Longmans, Green and Co., XIV+319+16 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Angol nyelven. Aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé sérült lapszélekkel, helyenként kissé foltos lapokkal. A könyv végén néhány felvágatlan lappal.