Dokumentumok a zsidóság üldöztetésének történetéhez. (Iratok a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei levéltárból.) I. füzet. Vál., összeáll. és a bevezetőt írta: Dobrossy István. Ságvári Ágnes előszavával. Holocaust Magyarországon sorozat. Bp., 1994., Magyar Auschwitz Alapítvány - Holocaust Dokumentációs Központ. Kiadói papírkötés.
Itéljetek! Néhány kiragadott lap a magyar-zsidó életközösség könyvéből. Szerk.: dr. Vida Márton. Bp., 1939, szerző kiadása, 62+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kissé viseltes kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, helyenként foltos lapokkal.
Seder Hagadah shel Pesach Die Pessach-Hagada, Gebete und Gebraeuche am Familientische für die beiden ersten Pessach-Abende. Mit 12 künftlerisch ausgefuehrten Illustrationen. Der althergebrachte hebräische Text mit neuer deutscher Uebersetzung und Erlaeuterung versehen von Dr. Alexander Kisch, Rabbiner und Predige in Prag. Prag, 1889, Samuel W. Pascheles, 78 p. Német nyelven. Kiadói aranyozott egés...
3 judaika könyv tétel: Antiszemita közbeszéd Magyarországon 2000-ben; 2001 ben. Jelentés és dokumentáció. Szerk.: Dési János, Gerő András, Szeszlér Tibor, Varga László. Bp., 2001,2002, B'nai B'rith Első Budapesti Közösség. Kiadói papírkötés, magyar és angol nyelven. Szöveggyűjtemény a zsidó történelem tanulmányozásához. A kezdetektől a XVI. sz. második feléig. Bp., 1998. Tárogató kiadó. Kiadói pa...
A hagyomány gyöngyei: A Talmud könyvei. Az eredeti Talmud szöveg alapján Dr. Molnár Ernő. Bp.,1989, IKVA. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egyébként jó állapotban. Az 1921-1923-as kiadás reprintje.
Gerő Ödön: Emlékezések zsidó magyar értékekre. Bp., 1933. Budai Izraelita Hitközség. Három tanulmány, többek közt Perlmutter Izsákról és Alexander Bernátról. Kiadói papírborítóval, sérült borítóval. Helyenként szöveget nem érintő sérült lapokkal. 27p. Ritka!
Schalom Asch: Pétervár. Gergely Janka fordítása. Bp, 1932, Káldor Könyvkiadó Vállalat. Kopott félbőr kötésben, a hátsó borítón, a bal felső sarokban sérült, ázott.