Népünk hagyományaiból. 1956. A társadalmi néprajzi gyűjtők legjobb néprajzi írásai. Szerk.: Morvay Péter, Simon Józsefné és Igaz Mária. Bp., 1956, Művelt Nép. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 2000 példányban.
Friedrich Wilhelm Opitz: Das fromme Kind. Ein Beitrag zur häuslichen Erbauung für Kinder bis zur Confirmation. Leipzig, 1856., Eduard Hannel, XII+112 p. Német nyelven. Korabeli aranyozott gerincű egészbőr-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal.
Farkas Gyula: A magyar szellem felszabadulása. Irodalomtörténetírásunk fejlődésrajza. Bp., é.n., Stádium Sajtóvállalat Rt., 399+1 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel.
Lénárd Ferenc: A lélektan útjai. A Búvár Könyvei XXV. köt. Bp.,1947,Franklin. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kopott, kissé szakadt papír védőborítóban. A rombadőlt és újjászületett Franklin-Társulat 123. sz. kiadványa címkével.
Ethnographica et folkloristica carpathica 4. Műveltség és hagyomány. Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XXII. Szerk.: Ujváry Zoltán. Debrecen, 1985, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Német, angol, magyar nyelven. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kifakult de egyébként jó állapotban.