Komlós-keresztesi báró Fejérváry Géza táborszernagy, ...honvédelmi magyar királyi miniszternek a képviselőházban az 1884-1893. években az 1884. évben a honvédelmi ministerré történt kinevezése óta tartott beszédei. Bp., 1894, Pallas-ny., 604 p. Átkötött félvászon-kötés, a címlap felső szélén hiánnyal, a 196. és 197. oldalakon kötési hibával.
Vargyas Endre: Magyar szabadságharcz története 1848-1849-ben. Bp.,1879, Méhner Vilmos. Második, bővített kiadás. Számos szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott gerincű, dombornyomott egészvászon-kötés, kissé kopott, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
M. Amédée Gabourd: Histoire de France. I-III. Depuis les Origines Gauloises Jusqu'? Nos Jours par - -. Troisiéme édition. Paris, 1846, Jacques Lecoffre et C., XI+400; 4+399;4+460 p. Francia nyelven. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, foltos lapokkal.
Horváth József (szerk.): Trianoni Magyarország mezőgazdasága (Magyar mezőgazdaság) 1.-2. kötet . Bp.,(1940), Uj Barázda. Címlapot Gebhardt Tibor (Gönczi-Gebhardt Tibor) tervezte. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon kötésben. 1. kötet gerince sérült, kötése kissé laza, néhány lapja kissé szamárfüles. 2. kötet gerince kissé sérült, kissé kopott borítóval. Mindkét kötet kötéstábla belsejében b...
Magyar Nemzetségi Zsebkönyv II. rész: Nemes családok. I. kötet. Bp., 1905, Magyar Heraldikai és Genealógiai Társaság, VIII+664 p.+ 11 (színes táblák) t. Unicus, több kötete nem jelent meg! Kiadói egészvászon kötés, kopott borítóval, javított gerinccel, tulajdonosi bejegyzéssel a címlapon.
Geschichte des Kaisers Napoleon von P. M. Laurent. Illustrirt von Horaz Verznet. Leipzig, 1840., J.J. Weber Verlagsbuchhandlung, 1 (díszcímlap) t. + 1 (címkép) t. +VII+904 p. Rendkívül gazdag szövegközti fametszetű képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal, a díszcímlap sarkán, valamint a 9/10. lap sarkán hiánnyal, 871/872. lap aljának szélén hiánnyal, valamint a 415/416. ...
Gróf Klebelsberg Kunó beszédei, cikkei és törvényjavaslatai. 1916-1926. Bp., 1927., Athenaeum, 1 t.+XII+687 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé piszkos borító, egy kap kijár
Bethlen János: Erdély története 1629-1673. Ford.: P. Vásárhelyi Judit. Az utószót és a jegyzeteket írta: Jankovics József. A mutatókat összeállította: Jankovics József és Nyerges Judit. Bp., 1993, Balassi, 669+3 p. Kiadói kartonált papírkötés.
Asztalos Miklós- Pethő Sándor: A magyar nemzet története ősidőktől napjainkig. Szekfű Gyula bevezetésével. Bp.,1933, Lantos, XIV+2+560 p.+22 t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, két tábla hiánnyal. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus jegyzeteivel számos jegyzetlapon.
Sperlágh Sándor-Tóth József: Középkori magyar templomos könyv. Tóth József fotóival. Bp., 2004, Medicina. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.