Végvár és ellátás. Szerk.: Petercsák Tivadar és Berecz Mátyás. Studia Agriensia 22. Eger, 2001., Heves Megyei Múzeumi Szervezet - Dobó István Vármúzeum. Benne R. Várkonyi Ágnes, Perjés Géza, Czigány István, Domokos György, G. Etényi Nóra, Csiffáry Gergely, Kenyeres István, Pálffy Géza, Borbás Emese, Sarusi Kiss Béla. Kiadói papírkötés.
Cox György: A mythologia kézikönyve. Ford, s a finn mytholgiájval bővítette Simonyi Zsigmond. Bp., 1886, Franklin. Első kiadás. Kiadói kopott díszes aranyozott, festett egészvászon-kötésben, aranyozott lapszélekkel, hiányzó elülső szennylappal, volt magánkönyvtári példány.
Foltiny István: A szőregi bronzkori temető. Separatum a Dolgozatok a M. Kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézetéből. XVII. köt. 1941. Szerk.: Banner János. Szeged, 1941., M. Kir. Horthy Miklós-Tudományegyetem Régiségtudományi Intézete, 89 p. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Szabó István: A hajdúság kialakulása. Alföld Füzetek I. Debrecen, 1956., Alföldi Nyomda, 11 p.+7 t. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Csallány Dezső: A kunszentmártoni avarkori ötvössír. 9 táblával. Goldschmiedegrab aus der Avarenzeit von Kunszentmárton. (Ungarn.) (Mit 9 tafeln.) Szentes, 1933., (Karcag, Kertész József-ny.), 2+54+2 p.+IX t. Kiadói papírkötés, a hátsó borító szakadt. Felvágatlan példány. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Csallány Dezső: Kora-avarkori edények Magyarországon. (8 táblával.) Szeged Városi Múzeum kiadványai. I. sor. N. 10. Szeged,1940, Somogyi-Könyvtár-Városi Múzeum, 29 p.+ XIII-XX t. Kiadói papírkötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Csoma József: A magyar heraldika korszakai. Bp., 1913., MTA,(Hornyánszky V-ny.), 158 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel, pótolt címlappal.
Elekes Lajos: A középkori magyar állam története megalapításától mohácsi bukásáig. Bp., 1964, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus saját kezűleg írt jegyzetei.
Györffy György: Krónikáink és a magyar őstörténet. Bp., 1948, Néptudományi Intézet, 189+3 p. Kiadói papírkötés, zakadt, kissé foltos borítóval. Első kiadás. A szerző, Györffy György (1917-2000) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, benne Dienes István jegyzeteivel egy papírlapon.
Várkonyi Nándor: Sziriat oszlopai. Elsüllyedt kultúrák. Bp.,[1942], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 309+3 p. +16 t. Első kiadás. Szövegközti illusztrációkkal, fekete-fehér táblákkal illusztrálva. Kiadói kissé kopott félvászon kötés, kiadói foltos, javított papír védőborítóval.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.