[Titus Livius: Szemelvények Titus Livius római történetéből. A köztársaság első százada és a II. pun háború. Szerk. és magyarázatokkal ellátta: Kalmár Elek.] Bp., 1910., Franklin, 3-340 p.+4 t. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, hiányzó címlappal.
Cornelius Nepos válogatott fejezetei. A Gymnasium III. osztálya számára. Szerk. s magyarázta Szilasi Móricz. Bp., 1901, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (színes képtábla, címkép) t. + IV+229 p.+1 p.+1 (színes képtábla) t.+2 (egy kétlapos, és egy kihajtható térkép) t. Latin és magyar nyelven. Korabeli kopott félvászon-kötés, kissé foltos borítóval, kissé laza kötéssel, ceruzás jegyzetekkel, tulaj...
Eckhardt Sándor: A francia forradalom eszméi Magyarországon. Ember és Természet 7. Bp., 1924, Franklin-Társulat, 222+1 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos borítóval. Tanulmányi verseny győztesének szóló ajándékozási bejegyzéssel.
Eperjessy Kálmán: Kézirati térképek Magyarországról a Bécsi Levéltárakban. Bécsi Collegium Hungaricum Füzetei III./Hefte des Collegium Hungaricum in Wien III. Szeged, 1928., Szeged Városi Nyomda, 56 p.+ XX t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Illés György: Mesélő könyvtárak. Bp., 1984, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Illés György (1950- ) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.
Janics Kálmán: A hontalanság évei. A szlovákiai magyar kisebbség a második világháború után 1945-1948. Illyés Gyula előszavával. Bern 1980, Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem. Kiadói papírkötésben, borítón apró szakadásokkal, belső borítón ex libris Molnár János Kecskemét.
Ifj. Kodolányi János: A finnugor őshaza nyomában. Vál. és szerk.: - -. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1973, Gondolat. 449 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, volt könyvtári példány.