15000.
406. Lezárult gyorsárverés
Könyvek: Utazás, helytörténet
30 000 Ft
Mihelics Vid: Az Új Portugália I-II. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin, 112 p.+5 (fekete-fehér fotók) t.;2+113-254+1 p.+ 8 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, intézményi bélyegzőkkel, névbejegyzéssel, a tartalomjegyzékben aláhúzással. António de Oliveira Salazar (1889-1970) Portugália diktatórikus hatalmú miniszterelnökét (1932-1968) és rendszerét éltető mű. Ritka! A könyv szerepel az 1945-ben az Ideiglenes Nemzeti Kormány által betiltott fasiszta, és szovjetellenes könyvek listáján.