Vértesi Arnold: A fölkelő nap országa. Regényes utazás Japánban. Bp., 1878. Franklin 279p. 28 fametszetű rajzzal illusztrált. Aranyozott, kopott, kiadói egészvászon kötésben, előzéklap nélkül. két lap sérült, Ritka!
Dr. Madari Kreybig Lajos: Magyar tájak talajismereti és termeléstechnikai leírása. I. rész: Tiszántúl. Bp., (1944), M. Kir. Földtani Intézet (Attila-ny.), VIII+221 p. + 9 melléklet (8 táblázat, 1 ábra) + 1 térkép (1 : 200.000 léptékű tájegységtérkép). Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.
Domokos Pál Péter: A moldvai Magyarság. A csángómagyarok multja és jelene. Hatvannyolc csángómagyar népdal. Kolozsvár/Cluj, 1934., Gloria-ny., 266 p. Második kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés. Megjelent 1000 példányban.
Illyefalvi I. Lajos: A székesfőváros múltja és jelene grafikus ábrázolásban. [Bp.], [1933], Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatala,XII+201+2 p. Magyar és német nyelven. Számos érdekes grafikonnal, statisztikai ábrával, térképekkel. Kiadói haránt-alakú egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal, kissé laza kötéssel.
Cholnoky Jenő (1870-1950): Afrika I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 4+264 p.+1 (színes kihajtható térkép) t.; 4+1+267-488 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal, és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, az I. kötet sérült gerinccel, az I. kötetből a 265/266 lap és a II. kötetből ...
Cholnoky Jenő (1870-1950): A sivatag. 46 képpel és 22 ábrával. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,[1943], Franklin, 156+4 p.+12 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Robert F. Scott: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.),(Franklin-ny.), 1 t.+299 p.+42 t.(Két kétlapos, egészoldalas fekete-fehér fotók.)+ 1 kihajtható térkép (39x31 cm.) Szövegközti fekete-fehér képekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, ko...
[Waddell, Laurence Austine (1854-1938)]: A rejtelmes Lhassza és az 1903-1904. évi angol katonai expedíció története. Átdolgozta Dr. Schwalm Amadé. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1910,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 (címkép, színes) t.+VI+2+287+1 p.+42 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 2 (kétoldalas térképek) t. + 1 (kihajtható térkép-melléklet) t. Gazdag szövegközt...
Karl Baedeker: Deutschland in einem Bande. Handbuch für Reisende. Mit 19 Karten und 64 Plänen. Leipzig, 1906, Verlag von Karl Baedeker, XVIII + 452 p. Német nyelven. Kihajtható térkép-mellékletekkel. Kiadói egészvászon kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Leidenfrost Gyula: Kék Adria. Bp., é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 311 p. Kiadói festett, ezüstözött egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé fakó gerinccel.