Kós Károly: Erdély. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás III. Kolozsvár, 1934, Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p.+60 t. Kós Károly egészoldalas, eredeti linómetszeteivel. Szövegközi illusztrációkkal. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült gerinccel, kissé kopott borítóval.
cca 1927 Szőnyi Ottó: Pécs. Utmutató a városban és környéken. Pécs, é.n., Danubia, IV+136 p.+ 9 (fekete-fehér képtáblák) +1 (kihajtható alaprajz) + 2 (kihajtható térképek, közte Pécs térképe: 20x28 cm.) Második kiadás. Kiadói papírkötés. + 1934 Pécs. Szabad királyi város térképe, 1:20.000, utcajegyzékkel. Összeáll.: Erb Imre. Pécs, 1934, Dunántúl Pécsi Egyetemi Könyvkiadó és Nyomda Rt., kissé szak...
Galla György: A legrégibb pesti vendéglő. / Die alteste Gaststatte von Pest. Bp., 1987, Idegenforgalmi Propaganda és Kiadó Vállalat, 69 p. Kiadói fűzött kartonált papírkötés, magyar és német nyelven.
Hopp Ferencz: Kirándulásom Afrika keleti partján Kamerun érintésével a Kongohoz Bp., 1901. Fritz Ármin ny. (2)+50p. (Különlenyomat) Javított gerincű, kiadói papírborítóban.
Dr. Mészáros Gyula: Szekszárd és környéke törökös díszítésű kerámia emlékei. Szekszárd, 1968, Tolna megyei Tanács V. B. Művelődési Osztálya. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 3000 példányban.
Településtudományi közlemények 11. Szerk.: Perényi Imre. Bp., 1959, Tankönyvkiadó Vállalat. 66+2 p. + 1 t. (Utcaképek, M=1:1000, kihajtható melléklet). Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, részben szétvált fűzéssel, a lapok egy része kijár. Megjelent 650 példányban.
Kiss Erika Mária: Fehérvár - fehér folt? Hol volt királyaink koronázó és temetkező városa. Székesfehérvár, 2006, Regia Rex Kft., 90 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Pál-Antal Sándor: A marosvásárhelyi utcák, közök és terek történeti névtára. Indicatorul istoric al strazilor, pasajelor si pietelor din Targu Mures. H.n., 1997, Mentor. Magyar és román nyelven. Kiadói papírkötés, térkép nélkül.
Die Donau von Passau bis zum Schwarzen Meere 1913. [Wien], Erste K. K. Priv. Donau Dampf Schiffahrts Gesellschaft (DDSG), 199 p. Német nyelven. Korabeli reklámokkal. Gazdag fekete-fehér szövegközti képanyaggal. Kiadói aranyozott papírkötés, kopott borítóval, az utolsó lapon szakadással, hiányzó térkép-melléklettel.
Darabanth Kft. a weboldalán cookie-kat használ annak érdekében, hogy a weboldal a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. Amennyiben Ön folytatja a böngészést a weboldalunkon, azt úgy tekintjük, hogy nincs kifogása a tőlünk érkező cookie-k fogadása ellen.