Keresztury Dezső: Balaton. Officina képeskönyvek. Bp., 1940, Officina, 71 p. Számos fekete-fehér illusztrációval. A borító illusztrációja Egry József munkája. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Pesti, János: Balaton. Lake Balaton. Kalmár Lajos és Pesti András fotóival. Fordította: Cserna György. Pécs, én.,Alexandra. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, sérült gerinccel, és szakadt borítóval.
Sági János: A Balaton írásban és képben. A magyar tengernek és vidékének lírása. A balatoni fürdő- és nyaralóhelyek elfogulatlan és kimerítő ismertetése. Keszthely, 1902., "Keszthelyi Hírlap",(Nagykanizsa, Fischel Fülöp), 346+6 p.+ 2 t. (kihajtható táblázat, kihajtható térkép.) Fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói, festett egészvászon kötés, kopásokkal, festett lapélekkel
Entz Géza-Sebestyén Olga: A Balaton élete. Bp., 1942, Kir. Magyar Természettudományi Társulat, VIII+366 p.+XLIV t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, sérülésekkel.